česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká Y Soft kupuje australského distributora

Po několikaměsíčním jednání Y Soft Corporation oznamuje zásadní akvizici - kupuje australského distributora tiskových řešení Equitrac Systems of Australia.

I přes shodu názvu kupované společnosti s produkty Equitrac firmy Nuance neexistuje žádné finanční propojení mezi oběma společnostmi. Společnost Equitrac Systems of Australia byla pouze distributorem konkurečních produktů; v nejbližší době pak bude firma přejmenována na Y Soft Australia.
 
Tato akvizice je pro naši společnost zajímavý způsob, jak rychle rozšířit tým v asijsko-pacifickém regionu. Umožní nám udržet kontinuitu kvality poskytovaných služeb i přes velký nárust zákazníků a obchodních příležitostí,  které jsme získali v tomto regionu v uplynulém roce. „V současné době intenzivně pracujeme na integraci nové společnosti do naší globální organizační struktury.“ říká Václav Muchna, CEO Y Soft Corporation.
 
Po dokončení této strategické transakce se Y Soft Corporation stane stoprocentním vlastníkem akcií firmy Equitrac Systems of Australia, která doposud distribuovala výhradně konkurenční řešení. Objemy prodejů Y Soft Corporation v posledním fiskálním roce dosáhly výše 23,5 miliónu USD, Equitrac Systems of Australia pak prodejů ve výši 9,9 miliónu USD.
 
Jaké další změny akvizice přinese? „Spouštíme proces přejmenování společnosti. Ta nyní ponese název Y Soft Australia  a bude se věnovat prodeji, podpoře a distribuci produktů mateřské společnosti, tedy tiskového řešení - YSoft SafeQ, které pomáhá firmám snižovat náklady, zlepšovat uživatelské pohodlí a zvyšovat bezpečnost. Pro zákazníky, kteří budou chtít zůstat u stávajících produktů, budeme jednat se společností Nuance, výrobcem řešení Equitrac, o podmínkách jejich další podpory.“ přibližuje Václav Muchna.  

„Jsem nesmírně potěšen, že já a můj tým se staneme součástí Y Softu“, uvedl Phil Heafey, zakladatel společnosti Equitrac Systems of Australia. „S více než 120 lety společně získaných zkušeností v oblasti output managementu a návratnosti nákladů dosáhl náš nepočetný tým mnohem lepších výsledků než některé organizace s podstatně vyššími lidskými a finančními zdroji. Zaměřujeme se totiž nejdříve na pochopení potřeb současného trhu a poté na vytvoření a dodání řešení, která tento trh vyžaduje. Nyní se spojujeme se společností Y Soft, která je globálním zaměstnavatelem, má čelní postavení v oblasti vývoje softwaru a současně se pyšní schopným, motivovaným a podnikavým managementem. Jsem přesvědčen, že ve velmi brzké době se společnosti Y Soft podaří získat vedoucí postavení na světovém trhu.“  
 
Milan Fujita, odpovědný v nejužším vedení Y Soft Corporation za region Asia-Pacific, dodává: „V uplynulém roce jsme rozjednali celou řadu nových obchodních příležitostí v celém regionu. Vyškolit nové zaměstnance dostatečně rychle je velmi složité, a díky této akvizici posilujeme náš team v regionu o deset lidí, kteří mají dlouholeté zkušenosti v našem oboru. Doufáme, že to bude velmi pozitivní signál pro všechny naše zákazníky a zejména partnery.“

Zdroj : Y Soft