česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České IT fórum

Dne 20. října 2010 proběhlo v prostorách Tokijské obchodní a průmyslové komory v Tokiu „České IT fórum“.

Hlavním cílem proexportně zaměřené akce bylo umožnit českým IT firmám navázat kontakty a zahájit spolupráci s japonskými partnery, resp. v případě firem, které jsou již na japonském trhu etablovány, jejich stávající aktivity podpořit.

České IT fórum zahájil velvyslanec ČR v Japonsku Jaromír Novotný a exportní potenciál ČR v ICT oblasti představil výkonný ředitel Czech ICT Alliance Michal Zálešák. V rámci fóra vystoupilo šest předních českých IT firem s cca 20min prezentacemi, během kterých čeští zástupci představili japonským partnerům své služby v oblasti IT. Konkrétně se prezentovaly české IT firmy, které se snaží navázat novou spolupráci s japonskými partnery (Unis, Pontech a Iguassu Software Systems) a dále firmy, které již mají v Japonsku dceřiné pobočky a chtějí spolupráci dále posílit (INSTAR ITS Ostrava, Zoner Software a Moravia IT). V závěru se také prezentovala vládní agentura CzechInvest, která má v Japonsku své zastoupení.

Českého IT fóra se zúčastnilo 75 osob včetně zástupců špičkových japonských firem jako např. Hitachi, Kajima, Marubeni, Mitsubishi UFJ Trust and Banking, Murata Manufacturing, NEC, Nomura Research, Softbank, Sumitomo Mitsui Banking a dalších. Na závěr akce se uskutečnilo setkání a matchmaking s japonskými partnery.

Organizátorem fóra byl obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Japonsku.

Spoluorganizátorem akce byla Tokijská obchodní a průmyslová komora a podporující institucemi byly CzechTrade, Czech ICT Alliance, JETRO (Japan External Trade Organization), CIAJ (Communication and Information Network Association of Japan), JISA (Japan Information Technology Services Industry Association) a UNIDO (United Nations Industrial Development Organization).

České IT fórum bylo připraveno v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie MZV za příkladné spolupráce s Czech ICT Alliance. Akce proběhla na vysoké profesionální úrovni, což japonská strana několikrát pozitivně ocenila. Vysoká účast na japonské straně včetně zástupců řady špičkových firem je potvrzením zájmu o další rozvoj spolupráce s českými partnery v oblasti IT. Účastníci akce se dohodli na dalších follow-up krocích s cílem rozvinout konkrétní spolupráci. Úspěšná akce podpořila dobré jméno českých ICT firem v Japonsku a výrazně pozvedla šance na úspěch českých exportérů IT služeb.

Program (v anglické verzi) lze stáhnout zde (pdf).

přílohy

Czech_IT_Forum_Program.pdf 1 MB PDF (Acrobat dokument) 22.10.2010