česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Czech IT Day (Tokio, 4. června 2013)

(Archivní článek, platnost skončena 07.06.2013.)

Dne 4. června 2013 se v Tokiu v prostorách Tokijské obchodní a průmyslové komory uskuteční již třetí ročník akce Czech IT Day.

České IT firmy se díky podpoře MZV ČR (projektu ekonomické diplomacie) znovu představí v Tokiu. Cílem proexportně zaměřené akce je zásadním způsobem podpořit možnosti vzájemné spolupráce v oblasti ICT služeb mezi českými a japonskými firmami včetně možné spolupráce v oblasti startupů.

Součástí akce, jejíž program zasíláme v příloze, bude i případová motivační „success story“. Díky akci Czech IT Day v r. 2011 se totiž podařilo vybraným českým firmám najít vhodné japonské partnery a uchytit se na náročném japonském trhu. Podle Jiřího Toboly, obchodního ředitele brněnské IT firmy INVEA-TECH: „akce Czech IT Day pomohla INVEA-TECHu najít japonského zástupce, díky kterému jsme následně rozvinuli spolupráci s distributorem našeho řešení FlowMon pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí. Dnes máme v Japonsku nasazeno několik referenčních projektů u zákazníků a náš distributor Orizon spolupracuje s více než deseti aktivními partnery na prodeji a implementaci našeho řešení.“ 

Czech IT Day se skládá z jednodenního semináře, během kterého se budou prezentovat vybrané české ICT firmy, vývozní aliance Czech ICT Alliance a vládní agentury CzechTrade a CzechInvest. Na závěr semináře bude příležitost pro matchmaking mezi českými a japonskými firmami s cílem identifikace konkrétních projektů možné spolupráce. Předpokládána účast na japonské straně je cca 70 zástupců japonských ICT firem a specializovaných institucí. Na akci budou přítomni jak zástupci největších japonských IT korporací, tak zástupci malých a středních podniků.

V případě zájmu ze strany české podnikatelské sféry je možné ještě cca 1–2 české ICT firmy dodatečně zařadit do programu.

Program Czech IT Day je ke stažení zde.

přílohy

Program_Czech_IT_Day_en.pdf 760 KB PDF (Acrobat dokument) 10.5.2013