česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Veletrh cestovního ruchu JATA 2010

Ve dnech 24.–27. 9. 2010 se na hlavním tokijském výstavišti Big Sight uskutečnil jeden z největších veletrhů v Asii zaměřený na cestovní ruch JATA 2010.

Česká republika, jejíž účast byla zajištěna místním zastoupením CzechTourismu ve spolupráci s OEÚ ZÚ Tokio, se na výstavě představila v samostatné expozici.

Letošního ročníku, který byl doprovázen kongresem o cestovním ruchu na téma: „Vyšší kvalita - Nová éra v cestovním ruchu“, se zúčastnilo 685 vystavovatelů. Jak bylo potvrzeno ústy oficiálních představitelů, podpora cestovního ruchu je jednou z priorit, které japonská vláda zařadila do nové Strategie hospodářského růstu schválené v červnu t.r.

Česká republika se představila v samostatném stánku na ploše 18 m2. Kromě CzechTourismu se na stánku prezentovala také japonská obchodní firma P&M, která do Japonska dováží vybrané české výrobky. Veletrh celkem navštívilo více než 111 tisíc návštěvníků (39 500 odborníků a 71 700 veřejnost), tj. cca o jeden tisíc více než v r. 2009.

Propagace cestovního ruchu v Japonsku je důležitá zejm. v kontextu současného meziročního cca 22% nárůstu přílivu japonských turistů do ČR (pozn.: podle údajů CzechTourismu za 1. pol. r. 2010 se jedná o třetí největší růst z první dvacítky zemí nejvíce navštěvujících ČR). K oživení japonského zájmu o cestovaní v současné době přispívá především silný kurz japonské měny.