česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Výstava české skla na ZÚ Tokio

Ve dnech 4.- 8. 10. 2010 se v reprezentativních prostorách ZÚ Tokio uskutečnila výstava českého skla, kterou ve spolupráci s OEÚ ZÚ Tokio uspořádala společnost Meiwa Sales Co., Ltd., výhradní dovozce českého skla do Japonska.

Na výstavě byly představeny výrobky společnosti Moser a dále skláren světlá nad Sázavou, Egermann a některých dalších. Výstavu zahájil velvyslanec ČR v Japonsku Jaromír Novotný.

 Výstavu, která probíhá každoročně (letos proběhl již 7. ročník) v prostorách ZÚ Tokio, navštívilo cca 500 pozvaných VIP osob a na výstavě byly uzavřeny objednávky za 33 mil. JPY (cca 392 tis. USD). České sklo a sklářské výrobky mají v Japonsku velmi dobré jméno a na výstavu do reprezentativních prostor ZÚ jsou zváni VIP japonští klienti, kteří mají zájem a potenciál nakupovat drahé sklářské výrobky. Výhradním dovozcem českého skla do Japonska je od r. 1972 společnost Meiwa Sales Co., Ltd., vlastněná Meiwa Corporation, jejímž hlavním akcionářem je společnost Mitsubishi Corporation.

Po české firmy, které se zaměřují zejm. na luxusní sklářské výrobky jako např. společnost Moser, představuje Japonsko jeden z vůbec nejdůležitějších vývozních trhů. Proto se části výstavy zúčastnil ředitel společnosti Moser Antoním Vlk a během výstavy předváděl japonským návštěvníkům své umění přední rytec Milan Holubek.  

V rámci výstavy se v prostorách kinosálu ZÚ konaly doprovodné akce jako např. hudební vystoupení japonských umělců vážné hudby prezentující převážně český repertoár a prezentace japonské obchodní firmy P&M, která dodává do Japonska česká vína.