česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní výstava telekomunikačních a informačních technologií v Tripolisu

(Archivní článek, platnost skončena 01.02.2014.)

Za přítomnosti ministra komunikací a informatiky LY Usámy Saila byl dne 21.1.2013 v Tripolisu zahájen 7. ročník (první porevoluční) čtyřdenní mezinárodní výstavy telekomunikačních a informačních technologií.

Na celkově 75 expozicích se (v mnoha případech formou společných účastí) představilo dohromady více než 200 zahraničních a 75 libyjských firem. Vystavovatele lze rozdělit do tří základních skupin:

1) Velcí globální dodavatelé telekomunikačních technologií a služeb, systémoví integrátoři, poskytovatelé síťových řešení, výrobci hardware, softwaroví vývojáři atp. (Alcatel-Lucent, Huawei Technologies, ZTE Corporation, Amadeus IT Group, Infosys Limited, Samsung, Epson, Fujitsu a další). V uvedené skupině se co do okázalosti expozic a spektra nabízených řešení vyjímaly zejména asijské a především čínské společnosti.       

2) Libyjské státní monopoly pokrývající základní strukturu a spektrum služeb v oblasti telekomunikačních a informačních služeb v zemi a státní instituce – The Libyan International telecom Company (mezinárodní datový přenos), Libyana, Almadaar (mobilní operátoři), Libya Telecom and Technology (internet, pevné linky, WiMAX), Libyjský telekomunikační úřad, Ministerstvo komunikací a informatiky a další.

3) Střední domácí a zahraniční firmy a společné podniky – dovozci technologií, systémoví integrátoři, dodavatelé dílčích služeb, technických expertů atp. V kontextu současného business prostředí v LY jsou tyto firmy pro zahraniční dovozce velmi důležitými partnery. V této skupině se velmi výrazně prezentoval cluster přibližně 30 egyptských firem v rámci společné účasti pod záštitou Komory pro informační technologie a komunikační průmysl.

Příloha uvádí přehled vystavovatelů.

přílohy

Výstava IT&T technologií Tripolis 2013 - seznam... 3 MB TIF (FILE_TYPE_TIF) 31.1.2013