česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Smíšená komise pro ekonomickou spolupráci

Druhé zasedání České - tuniské smíšené komise pro ekonomickou spolupráce úspěšně proběhlo ve dnech 10. - 12. 11. 2013 v Tunisu. Českou delegaci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR pan Milan Hovorka.

Druhé zasedání Česko – tuniské smíšené komise pro ekonomickou spolupráci se v Tunisu uskutečnilo ve dnech 10. – 12. 11. 2013. Českou delegaci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR pan Milan Hovorka, který spolu s vedoucím tuniské delegace, ministrem obchodu a řemesel Abdelwahebem Matarem jednání komise v budově Centra na podporu exportu CEPEX slavnostně zahájil a po té s ním podepsal závěrečný protokol z jednání. Protokol pokrývá zejména oblasti vzájemné obchodní výměny, partnerství a investic, průmyslu, zemědělství, dopravy, životního prostředí, cestovního ruchu a informačních technologií.

Při dvoustranných jednáních se náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR sešel s tuniským ministrem obchodu a řemesel, ministrem průmyslu, ministrem cestovního ruchu, ministrem dopravy, náměstkyní ministra zahraničních věcí, předsedou Centra na podporu vývozu CEPEX (Centre de promotion des exportation), předsedou tuniské Obchodní a průmyslové komory (Chambre du commerce et de l´industrie a Tunis) a předsedou Svazu zemědělství a rybolovu UTAP (Union tunisienne d´agriculture et de la pêche). Na jednáních byl doprovázen velvyslancem ČR v Tunisu, ekonomickým diplomatem Velvyslanectví ČR v Tunisu a představitelem EGAP a.s.

Zasedání smíšené komise předcházela v neděli 10. 11. 2013 návštěva tuniského vinařství Les Vignerons de Carthage, jehož představitelé projevili zájem o vývoz své produkce do ČR. Následně Velvyslanectví ČR v Tunisu uspořádalo neformální setkání české delegace s tuniskými podnikateli. Zúčastnili se například zástupci firem Linet / Stiet, Zetor / SAM, ČKD Praha DIZ / SBF, Ravak / Ravak Tunisie, Viadrus / G.D.C, Optokon / Soretelec, Connectra Manufacturing / Conecta.

V pondělí 11. 11. 2013 uspořádal tuniský ministr obchodu a řemesel pan Abdelwahebem Matar slavnostní večeři za přítomnosti členů obou delegací, velvyslance ČR v Tunisu, ekonomického diplomata Velvyslanectví ČR v Tunisu a několika tuniských ministrů - ministra zemědělství Mohamed Ben Salem, náměstkyně tuniského ministra zahraničních věcí paní Leila Bahria, předsedy Svazu zemědělství a rybolovu pan Abdelmajid Ezzar a guvernéra Tunisu Abderrazak Ben Khalifa.

Večeře na pozvání tuniského ministra obchodu a řemesel dne 11.11.2013Setkání s ministrem obchodu a řemeselZahájení jednání 11.11.2013