česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Traktory Zetor jezdí v Tunisku déle než 35 let

Česká firma Zetor vystavovala ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tunisu traktory na mezinárodním zemědělském veletrhu SIAMAP konaným 27. listopadu až 1. prosince 2013 v Tunisu.

Traktory české firmy Zetor se v Tunisku prodávají již od 80. let minulého století. Česká značka má od té doby v Tunisku velmi dobrou reputaci zvláště díky kvalitnímu provedení a motorovým vlastnostem. Nové modely traktorů Zetor, zj. modely Major a Forterra, tuniské zemědělce táhnou, což potvrdil i 11. ročník mezinárodního zemědělského veletrhu SIAMAP (Salon International de l´Agriculture, du Machinisme Agricole et de la Pêche) ve dnech 27. 11. – 1. 12.2013 v Tunisu. Výhradní zástupce české značky Zetor, tuniská společnost SAM (Société Automobile et Matériel), společně s Velvyslanectvím ČR v Tunisu otevřely na veletrhu česko - tuniský stánek. Stánek navštívilo min. 200 návštěvníků se zájmem o ČR a českého výrobce zemědělské techniky. Veletrhu se účastnil rovněž tuniský prezident M. Marzouki, tehdejší premiér A. Larayedh, tehdejší ministr pověřený ekonomickými otázkami R. Saïdi a tehdejší ministr zemědělství M. Ben Salem.

V roce 2013 se jednalo již o druhý mezinárodní veletrh, na kterém Velvyslanectví ČR v Tunisu prezentovalo české exportéry. Více na Medindustrie 2013.

SAM Prezentace ČR SAM