česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České firmy na veletrhu Medindustrie 2013

Velvyslanectví ČR v Tunisu otevřelo ve spolupráci s Obchodní a průmyslovou komorou v Tunisu český reprezentační stánek na mezinárodním průmyslovém veletrhu v Tunisu ve dnech 12. - 15. června 2013.

Zastupitelský úřad ČR v Tunisu otevřel ve spolupráci s Obchodní a průmyslovou komorou v Tunisu reprezentační stánek na prestižním průmyslovém veletrhu Medindustrie, který se konal ve dnech 12. – 15. června 2013 v Tunisu. Česká expozice byla jednoznačně úspěšným krokem k prezentaci ČR a jejího exportního potenciálu. ČR se takto v Tunisku prezentovala poprvé od roku 2006, což bylo znát na reakcích návštěvníků, kteří prostřednictvím českého stánku objevili v záplavě domácích i zahraničních stánků (Francie, Itálie, Německo) zemi „novou“.

14 českých firem se prostřednictvím stánku českého velvyslanectví prezentovalo formou katalogů a propagačních předmětů nebo osobní přítomností svého obchodního zástupce. Průběh veletrhu potvrdil, že osobní přítomnost zástupců jednotlivých firem silně zvýšila možnost přímého nalezení obchodního partnera. Na druhou stranu je nutné českým exportérům připomenout, že pouze silný produkt a dobře připravený obchodní zástupce (jazyková vybavenost, znalost produktu) mohou na zahraničním trhu prorazit.

Během veletrhu navštívilo český stánek více než 200 os., mimo jiné i tuniský ministr pro rozvoj a mezinárodní spolupráci Lamine Doghri nebo delegace zástupců iráckých obchodní a průmyslových komor.

Veletrh potvrdil velký zájem Tunisanů o různé formy přeměny vody na pitnou vodu a její zkvalitňování. O filtrační systémy firmy Aquel Bohemia s. r. o. byl na stánku jednoznačně největší zájem. Další silnou pozici si stále drží české zemědělské stroje (Zetor Tractors a. s.), české sklářské výrobky (tuniská firma Bohemia Arts), výrobky z plastů na ochranu životního prostředí (Reo Amos s. r. o.), průmyslové pece a sušárny (Lac s. r. o.) a pardubický výrobce barev a pigmentů firma Synthesia a. s. Návštěvníci české expozice rovněž vysoce cenili projekty firem ČKD Praha DIZ a. s. a Elektroline a. s.

Zájem byl rovněž o společnost Walmark a. s. a pivovar Budweiser Budvar n. p., kterému Zastupitelský úřad ČR v Tunisu děkuje za ochutnávku své produkce.

Seznam českých firem, které se prezentovaly na veletrhu Medindustrie 2013

- Aquel Bohemia s. r. o.

- Bohemia Arts Tunisko

- Budweiser Budvar n. p.

- ČKD Praha DIZ a. s.

- Dekonta a. s.

- Elektroline a. s.

- Lac s. r. o.

- PSJ a. s.

- Ravak a. s.

- Reo Amos s. r. o.

- Synthesia a. s.

- Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

- Walmark a. s.

- Zetor Tractors a. s.

Seznam všech vystavovatelů na veltrhu Medindustrie 2013

http://www.tunis-medindustrie.com/index.php/fr/exposant/liste-des-exposants.html

FOTOGALERIE

ABCD

EGK