česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Malý lokální projekt pokračuje v roce 2014

Velvyslanectví ČR v Tunisu podepsalo s mezinárodní nevládní organizací Association de la Coopération en Tunisie (ACT) dohodu o poskytnutí české rozvojové zahraniční pomoci sociálně slabým skupinám tuniského obyvatelstva, a to především svobodným matkám. V roce 2014 bude tento projekt rozšířen o podporu žen v tuniských věznicích.

Velvyslanectví ČR v Tunisu spolupracuje na projektu podpory svobodných matek v Tunisku s mezinárodní nevládní organizací Association de la Coopération en Tunisie (ACT) od roku 2011. ACT distribuje finanční a materiální pomoc prostřednictvím svých partnerských organizací do hlavního města Tunisu a tuniských regionů – Gabes, Medenine, Zarzis, Gafsa, Djerba.

Česká finanční pomoc přispívá svobodným matkám k založení vlastní živnosti, prostřednictvím které je matka schopna uživit sebe a své děti. Vzhledem k tomu, že většina žen pochází z chudého prostředí, početných rodin a jsou často negramotné, založení vlastní živnosti jim mimo jiné dává šanci na první vzdělání v různých oborech např. řemeslná výroba, zemědělství, obchod. Díky projektu dochází ke znatelnému rozvoji osobnosti svobodných matek, což je pozitivně přijímáno okolím.

Od roku 2011 věnovala Česká republika na podporu sociálně slabých skupin v Tunisku více než jeden milon korun.

Mezinárodní nevládní organizaci ACT podporuje prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Tunisu rovněž česká firma Linet s. r. o. a její tuniský patner společnost Stiet.