česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České ŠKODOVKY jsou již na trhu Mongolska

Ve dnech 21. – 23. června 2013 proběhl veletrh „Auto Expo 2013“ ve výstavním centru „Misheel Expo“ v Ulánbátaru. Novinkou byly české automobily ŠKODA z výrobny v Mladé Boleslavi.

Mongolská firma „Bodiz Automotive“, která je již několik let oficiálním distributorem české společnosti „Škoda Auto“ poprvé vystavovala na veletrhu typy Octavia 2013 /Elegance/, Fabia /Ambition/, Rapid /Ambition/ a SuperB 1800 cc. Manažerka sdělila, že nabízené škodovky viditelně přilákaly mnoho návštěvníků kvůli líbivému designu i přijatelné ceně. Mohutná černá Škoda SuperB byla umístěna před hlavní scénou na červeném koberci zvlášť od ostatních vozů a přitahovala největší pozornost. Kromě Škoda byly nabízeny vlastně pouze terénní vozy tz. Toyota a Subaru. To svědčí o velkých šancích Škody mezi mongolskými potenciálními zákazníky.

Zastupitelský úřad soudí, že důvodem zájmu jsou také časté reklamy vozů Škoda na ruských televizních kanálech v Mongolsku běžně dostupných, jakož i nedávné zveřejněné průzkumy spolehlivosti různých značek na asijském trhu, kde se Škoda zařadila po japonských autech na 2. místo dokonce i před Mercedes.

Galerie