česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zaměstnávání čs. občanů v Rakousku

K 1.5.2011 končí přechodné období na volný pohyb pracovních sil v Rakousku. Od tohoto data přestávají platit veškeré bariéry pro přístup českých žadatelů o práci na pracovní trh Rakouska.

Volný pohyb zaměstnanců, tzn. právo českého zaměstnance vykonávat v Rakousku závislou činnost a nechat se zaměstnat v rakouském podniku, je od 1. května 2011 neomezený.

Pro české žadatele o práci v Rakousku platí stejné podmínky, jako pro žadatele z Rakouska. Tzn. český občan  může pracovat v Rakousku bez pracovního povolení a povolení o pobytu.

Aktuální informace týkající volného pohybu osob a zaměstnání ve vztahu k Rakousku (i v oboru stavebnictví) naleznete v dokumentu, který zpracoval OEÚ ZÚ Vídeň:

Zaměstnávání čs. občanů v Rakousku po 1.5.2011

Další informace týkající se vysílání pracovníků do Rakouska naleznete v dokumentu Hospodářské komory Rakouska (WKO). Dokument je v německém jazyce:

Gemeinsamer Arbeitsmarkt 2011.pdf

Bližší informace k vysílání pracovníků do Rakouska v oboru stavebnictví naleznete v dokumentu Rakouské pojišťovny stavebních dělníků (BUAK). Dokument je v německém jazyce:

Entsendung von Arbeitnehmer in Bauwirtschaft nach Osterreich.pdf

V případě specifických dotazů na volný pohyb čs. zaměstnanců a na poskytování služeb v Rakousku, se můžeteobracet přímo na OEÚ ZÚ Vídeň.

přílohy

Broschure_GemeinsamerArbeitsmarkt_042011.pdf 812 KB PDF (Acrobat dokument) 4.5.2011

Bauwirtschaft.pdf 284 KB PDF (Acrobat dokument) 4.5.2011

Infodokument_2014.pdf 1 MB PDF (Acrobat dokument) 23.7.2014