česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-polské hospodářské fórum

(Archivní článek, platnost skončena 26.10.2012.)

Skupina PTWP, pořadatel Evropského hospodářského kongresu, společně s Velvyslanectvím České republiky v Polsku a Ministerstvem hospodářství Polské republiky připravují „Hospodářské fórum Polsko - Česká republika“. To se uskuteční 12. října 2012 v hotelu InterContinental ve Varšavě.

V posledních letech jsme svědky výrazného oživení česko-polských obchodních vztahů. Fórum tak bude vyvrcholením celé řady vzájemných hospodářských setkání. Svou účast již avizovali polský prezident Bronisław Komorowski a prezident České republiky Václav Klaus, dále pak ministři odpovědní za hospodářské záležitosti i zástupci podnikatelské sféry z klíčových oblastí ekonomiky, jako je energetika, doprava, infrastruktura či potravinářský průmysl.    

Fórum poskytuje příležitost k diskuzi ohledně možností hospodářské spolupráce České republiky a Polska. Okruh témat bude zahrnovat otázky energetické politiky a společných projektů v této oblasti, investic a vzájemné obchodní výměny. Předmětem diskuze bude rovněž ekonomická situace střední Evropy.

Účast na fóru je bezplatná. Zaregistrovat se můžete na: https://www.ptwp.pl/rejestracja/forum-gospodarcze-czechy-polska,46.html

 

HARMONOGRAM FÓRA:

8.30 Registrace

8:45 Slavnostní zahájení

Proslovy zvláštních hostů

10.00-10.45 – Přestávka

Tematické panely:

10.45-11.30 Hospodářská spolupráce České republiky a Polska

•   Navzdory krizi – úloha, místo a dynamika hospodářského rozvoje České republiky a Polska v regionu střední Evropy na pozadí problémů Evropské unie.  Propagace obou zemí a regionu na vzdálených trzích.

•   Hospodářská spolupráce obou zemí – investice, obchodní výměna, bariéry a problémy, perspektivní oblasti.  Potenciál růstu a významné oblasti možných společných aktivit.

11.30-12.30 Energetika

•   Energetická politika Evropské unie a perspektivy rozvoje českého a polského hospodářství.

•  Jak uvést do souladu předpoklady politiky ochrany životního prostředí s ekonomickými cíli a požadavky na energetickou bezpečnost – hledání univerzálního modelu.

•   Společný trh energií EU jako kontext pro společné přeshraniční investice do energetické infrastruktury. Vzájemné projekty ve výrobní energetice.

 12.30-13.00 Infrastruktura

•   Dopravní investice na území České republiky a Polska – rozsah, škála a význam projektů pro hospodářství a obchodní výměnu.

•   Silniční a železniční investice přeshraniční povahy – dopravní spojení s evropským a celostátním významem, příklady lokálních řešení.  Konkurence a spolupráce v železniční dopravě.