česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České firmy bodovaly na veletrhu IT ve Fort Washingtonu

Ve dnech 18.-20. srpna se blízko hlavního města USA Washingtonu uskutečnil další ročník akce XChange Americas 2013, veletrhu pro poskytovatele komplexních IT řešení, většinou pro střední a velké zákazníky. Podpora naší účasti se realizovala jako projekt ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí, které na zajištění akce vyčlenilo finanční prostředky.

Z České republiky se zúčastnily tyto firmy:

Instar – www.instarna.com

iCORD – www.icord.cz

Sprinx Systems – www.sprinx.com

Invea-Tech – www.invea.cz

OK System – www.oksystem.cz

Firmám na veletrhu asistoval Tomáš Hart, vedoucí obchodního úseku ZÚ Washington, přítomen byl také Jan Fried z newyorské kanceláře ministerstva průmyslu a obchodu – CzechInvest. Celou akci organizačně a finančně podpořila i exportní aliance Czech ICT Alliance (www.czechict.cz).

XChange Americas je významná akce v oblasti IT v USA, jejíž cílem je získávání kvalitních dodavatelů softwaru a informačních systémů. Veletrhu se účastní hlavní „solution providers“, kteří vyhledávají nové technologie a řešení.

Přínosem, na kterém se zůčastněné firmy shodly, bylo vystavení se přímému jednání s americkými ‚technology vendors‘. Tedy určitými velkoobchodníky s IT, kteří produkty firem z celého světa dále prodávají finálním uživatelům, hlavně velkým americkým firmám. Nároky těchto ‚Value Added Resellers‘ jsou velmi vysoké, protože oni musejí IT produkty a řešení prodávat dále a uspět v konkurenci. Požadavky na kvalitu, řízení vztahů dodavatel-distributor, okamžité řešení vzniklých problémů a finanční podporu jsou obrovské a pro české firmy šlo o jakousi ‚zkoušku bojem‘.

Dalším přínosem bylo vyjasnění si, kolik vlastních peněz musejí firmy investovat do rozvoje US trhu a zlepšení odhadu, do jaké doby by se vynaložené investice měly vrátit.

Protože se akce konala v blízkém okolí Washingtonu, bylo mezi nákupčími i hodně firem, které prodávají řešení americkým vládním úřadům. Dodávky pro americkou vlády jsou považovány za nejprestižnější ve většině oborů podnikání v USA a mají velké nároky na bezpečnost a spolehlivost řešení. Vystavení se požadavkům US vládního sektoru bylo velkým přínosem naší účasti.

Dvě firmy již v Americe svoje zastoupení mají, další dvě o něm již nyní uvažují. To je dobrá zpráva, protože čím více budou české firmy v USA působit jako investoři, nejen jako exportéři, tím pevnější a trvalejší budou naše ekonomické vazby se Spojenými státy.

Galerie


XChangeAmericas2013