česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kuba v doprovodu českých podnikatelů v USA

(Archivní článek, platnost skončena 12.03.2014.)

Ve dnech 25.2. – 1.3.2013 navštívil ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kuba USA. Ministra Kubu doprovázela podnikatelská delegace složená ze zástupců více než 20 českých firem z oblasti energetiky, strojírenství, IT technologií, stavebnictví, technologií životního prostředí, bankovnictví a finančních služeb .Delegace postupně navštívila Chicago, Charlotte a Washington, DC.

Pro představitele českých firem byly v každém navštíveném městě připraveny hlavní ekonomické semináře, které otevřel ministr Kuba a na kterých byly prezentovány možnosti vzájemného obchodu a investic mezi oběma zeměmi. České firmy zde také měly možnost k individuálním konzultacím s americkými partnery.

Ve Washingtonu, DC, absolvoval ministr Kuba jednání se svými americkými protějšky – ekonomickými ministry Obamovy administrativy (s ministrem energetiky, ministryní obchodu, náměstkem ministra zahraničních věcí pro ekonomiku a energetiku, s národně-bezpečnostním poradcem prezidenta pro mezinárodně-ekonomické vztahy). Setkal se také se senátory Caseym (D-PA) a McCainem (R-AZ). V Charlotte se setkal se starostou Foxxem a v Chicagu poobědval se zástupcem starosty Kochem. Na všech jednáních proběhla diskuse jak o bilaterálních česko-amerických ekonomických vztazích, tak i v širším kontextu o transatlantickém ekonomickém partnerství ve světle nedávného oznámení o zahájení jednání o tranatlantické dohodě o volném obchodu.

Během návštěvy také ministr Kuba navštívil stavbu nových jaderných bloků v lokalitě V.C. Summer poblíž města Jenkinsville v Jižní Karolíně. Jde o jednu ze dvou US lokalit, kde v současné době probíhá stavba nových reaktorů Westinghouse AP 1000, které jsou taktéž nabízeny v tendru na dostavbu JE Temelín.

 

Galerie


Minister Kuba in the US