česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní symposium «Global Mind»

(Archivní článek, platnost skončena 07.08.2014.)

Dne 11. července 2013 se v Jekatěrinburgu konalo mezinárodní symposium «Global Mind» uspořádané za účelem propagace k pořádání Všeobecné světové výstavy EXPO 2020 v Jekatěrinburgu.

Ural-srdce Ruska, centrum EUROASIE, veliké území, ve kterém se už po mnoha století spojuje-tajga i step, hory i roviny a osudy lidí mnoha národností. Jekatěrinburg, město s bohatou historií, je hlavním městem Uralu se širokou infrastrukturou vhodnou nejen pro rozvoj průmyslu a obchodu, ale i pro turistiku. Za účelem kongresové turistiky se počítá s výstavbou hotelů mezinárodních společností, výstavbou logistických center, etc.

Symposia se zúčastnilo cca 100 delegátů – představitelů Mezinárodní kanceláře pro výstavy, téměř ze všech kontinentů světa. Úvodní slovo měl gubernátor Sverdlovské oblasti Jevgenij Kujvašev, jehož hlavním mottem bylo přesvědčit delegáty o významu konání EXPO 2020 v Jekatěrinburgu.

Většina účastníků symposia pokračovala v jednáních na mezinárodním veletrhu INNOPROM 2013, který se konal pod heslem «Dnes INNOPROM – zítra EXPO 2020» ve dnech 11. až 14. července 2013. Zde se delegáti setkali  s  premiérem Ruské federace Dmitrijem Medveděvem. Za Generální konzulát České republiky v Jekatěrinburgu se symposia zúčastnil konzul dr. Oldřich Sommer za doprovodu asistentky GK O. Sadiyarové.    

Na počest symposia uspořádal gubernátor Sverdlovské oblasti  11. července ve večerních hodinách zahradní slavnost v „Literárním kvartálu“, které se zúčastnilo mnoho významných hostů politického a kulturního života Jekatěrinburgu.

Detailní informace jsou rozmístěny na stránkách:

http://www.expo2020.ru/ru/news/items/global-mind-symposium/