česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní výstava „INNOPROM-2013“

(Archivní článek, platnost skončena 07.08.2014.)

Ve dnech 11. až 14. července 2013 se v Jekatěrinburgu uskutečnil pod heslem „Dnes INNOPROM – zítra EXPO 2020“, na novém mezinárodním výstavišti Jekatěrinburg-Expo mezinárodní veletrh „INNOPROM-2013“.

Záštitu nad jeho pořádáním převzala vláda Ruské federace. Veletrh byl zaměřen na využití nejnovějších vymožeností vědy a techniky, zejména v oblastech průmyslu, innovace a nových technologií.

Na veletrhu byly odborníky - experty představeny základní tendence rozvoje světového průmyslu, strategie jeho rozvoje se všemi spojenými riziky.

Celkem se zde představilo na 500 vystavovatelů z Ruska, států SNS, Evropy a Ameriky. Za čtyři dny konání veletrhu uvítalo výstaviště na 60 tisíc návštěvníků ze 70 zemí světa, bylo podepsáno 38 bilaterálních dohod.

Na základě pozvání Hospodářské komory Sverdlovské oblasti se veletrhu zúčastnili také zástupci českých firem, a to Motor Jikov Group, a. s. a Tatra Trucks, a. s.

Dne 12. července 2013 navštívili veletrh pracovníci Generálního konzulátu České republiky za doprovodu manažerů výše uvedených českých firem si prohlédli expozice, pohovořili  s vystavovateli a vyměnili si názory na specifické podmínky úspěšné spolupráce s možnými ruskými partnery. Vystavovatelé se podělili se svými dosavadními zkušenostmi na trhu Ruska. Hovořili o svých perspektivách a potenciálních oblastech spolupráce, které představují zájem jak české tak i ruské strany. 

Na závěr pracovních jednání jihočeský strojírenský a slévárenský holding MOTOR JIKOV GROUP, a. s, a ministerstvo průmyslu a vědy Sverdlovské oblasti Ruské federace uzavřeli 12. července „Memorandum o spolupráci“. Cílem pětiletého memoranda je rozšíření využívání zemního plynu (CNG) v dopravě a rozvoj trhu v oblastech výstavby, výroby a obsluhy CNG čerpacích stanic ve Sverdlovské oblasti.

MOTOR JIKOV GROUP dnes patří v oblasti CNG technologií a využití stlačeného zemního plynu v dopravě mezi přední české společnosti, kterým se podařilo vyvinout vlastní produkt a uspět s ním na zahraničních trzích. Novým kontraktem nyní vstupuje i na perspektivní trhy Ruské federace.

V rámci veletrhu „INNOPROM-2013“, probíhala řada doprovodných akcí. Jednou z nich byl dne 13. července kulatý stůl pod heslem „K jednotnému vzdělávacímu systému v postsovětské Euroasii“, který organizovala na své akademické půdě Uralská federální univerzita. Akademičtí zástupci Společenství nezávislých států SNS, (rusky: СНГ- Содружество Независимых Государств) u kulatého stolu debatovali zejména o spolupráci ke zvýšení konkurenceschopnosti v oblasti vzdělávání  ve východní Evropě a střední Asii.

Veletrh patří k významným specializovaným výstavám na nichž mají české firmy jedinečnou příležitost prezentovat svou činnost na zahraniční půdě a získat tím nejen další zkušenosti, ale hlavně množství kontaktů.

Vzhledem ke shora uvedenému je cílená prezentace na odborném veletrhu „INNOPROM-2013“ bezpochyby přínosem nejen pro samotné účastnické firmy, ale pro zviditelnění a prezentaci České republiky jako spolehlivého partnera, který má co nabídnout. Generální konzulát v Jekatěrinburgu doporučuje i v následujících letech realizovat oficiální účast České republiky na podobných výstavách.

Další informace jsou uvedené na stránkách:

http://www.innoprom.com/

Galerie


Innoprom cesky