česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub s podnikatelskou delegací v Arménii

(Archivní článek, platnost skončena 05.10.2013.)

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub byl v čele podnikatelské mise, která jednala se svými arménskými partnery 20.-21.11.2012. Mimo podnikatelské konference, jíž se zúčastnila řada arménských firem, vedl bilaterální jednání na ministerstvech i v parlamentu.

           

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub vykonal ve dnech 20. a 21. listopadu 2012 návštěvu Arménie, jejímž hlavním cílem byla podpora vzájemných hospodářských a obchodních vztahů. Náměstek Dub byl doprovázen skupinou čtrnácti českých podnikatelů. Mise se konala v rámci programu projektů na podporu ekonomické diplomacie MZV.

Program návštěvy byl zahájen business fórem v hotelu Golden Tulip dne 20.11.2012. Po zahajovacích a informačních příspěvcích T. Duba, arménského náměstka ministra zahraničí Zohraba Mnatsakanyana, generálního ředitele Arménské rozvojové agentury Roberta Harutyunyana, chargé d´affaires ČR v Jerevanu Petra Mikysky a výkonného ředitele Komory pro hospodářské vztahy se SNS Františka Masopusta vedli účastníci mise rozhovory se svými arménskými partnery. Konkrétními výsledky bylo navázání nových přímých vztahů, ale i podepsání konkrétních kontraktů. Podle vyjádření účastníků byla jednání jednoznačně úspěšná a dávají naději na uzavření budoucích kontraktů.

Dne 21.11.2012 se náměstek Dub sešel k pracovním jednáním s předsedou Zahraničního výboru Národního shromáždění Arménie Artakem Zakaryanem, primátorem hlavního města Jerevanu Taronem Margaryanem, náměstkem ministra hospodářství Gareginem Melkonyanem, ministrem dopravy Gagikem Beglaryanem a svým protějškem, náměstkem ministra zahraničních věcí Zohrabem Mnatsakanyanem.