česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Příručka k programům a výběrovým řízením EU

(Archivní článek, platnost skončena 01.06.2013.)

MZV připravilo pro české firmy a neziskové organizace, které se chtějí zapojit do projektů EU ve východní Evropě a jižním Středomoří, praktickou příručku k programům a výběrovým řízením EU.

Dne 30. listopadu 2012 se na Ministerstvu zahraničních věcí ČR konal seminář pro české firmy a neziskové organizace, které se chtějí zapojit do projektů EU ve východní Evropě a jižním Středomoří. Jedním z výstupů z akce je i příručka k programům a výběrovým řízením EU, kterou Ministerstvo zahraničních věcí připravilo i pro další zájemce o tuto problematiku.

 

Příručka by měla českým firmám a neziskovým organizacím sloužit jako praktický průvodce programy a projekty EU ve východní Evropě a jižním Středomoří, do kterých je možno se zapojit. Příručka také podrobněji popisuje, jak vznikají projekty v EU a jakými pravidly je třeba se řídit při výběrových řízeních EU. Obsahuje však i mnoho užitečných informací a praktických rad, jak se na tendery a grantové výzvy EU nejlépe připravit, kterých častých chyb se vyvarovat nebo jak se obrátit na Ministerstvo zahraničních věcí a české zastupitelské úřady, které mohou být českým firmám a neziskovým organizacím v tomto procesu nápomocné.

Listopadového semináře se zúčastnilo přes sto účastníků, z toho zástupci 30 firem, 17 neziskových organizací i státní správy. Mezi řečníky vystoupili výhradně čeští experti z Ministerstva zahraničních věcí i z institucí EU (Evropské komise, Evropské služby pro vnější činnost a Delegace EU). Na závěr se o své zkušenosti s ostatními podělili i samotní představitelé českého podnikatelského a neziskového sektoru.

Jakékoliv dotazy související s touto problematikou je možno směřovat na Odbor politik EU MZV ČR, který byl organizátorem semináře a který českým firmám a neziskovým organizacím nabízí také osobní konzultace. Více informací na eupo@mzv.cz.

přílohy

Příručka k programům a výběrovým řízením EU 9 MB PDF (Acrobat dokument) 20.12.2012