česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Bělorusko

(Archivní článek, platnost skončena 13.12.2014 / 14:49.)

Ekonomická média - internetové zdroje

BelaPAN – Běloruská informační společnost vlajka, angličtina

soukromá nezávislá zpravodajská agentura založená v roce 1991. Zaměřuje se na politické události v zemi, zahraniční politiku, ekonomickou a finanční situaci v zemi, vojenské události, sport i kulturu.

BelTA – běloruská tisková agentura vlajka, angličtina

státní zpravodajská agentura, největší v Bělorusku. Zabývá se širokou sférou témat od politiky, ekonomiky až po sociální sféru a sport. Zpravodajství poskytuje v ruštině, běloruštině, angličtině, němčině i španělštině.

Prime-Tass vlajka, angličtina

nezávislý zdroj o obchodním zpravodajství v Bělorusku. Zabývá se výhradně ekonomickým vývojem. Obzvláště silní jsou v ekonomických analýzách, které jsou poskytovány týdně. Jejich recenze se týkají hlavních makroekonomických tendencí, monetárních politik, bankovnictví, ale třeba i ropy a plynu. Jedná se o placený portál.

TUT.by

nejpopulárnější běloruský zpravodajský server zabývající se zprávami všeho druhu od ekonomiky po politiku.

Deník (Ежедневник)

multi informační portál, který klade důraz na informace pro podnikatele. Hlavním úkolem je vytvoření kompletního informačního obrazu pro ty, kteří mají zájem o podnikání, ekonomiku i politiku. .

Belarus Digest vlajka, angličtina

internetový portál nabízející nezávislé analýzy. Redaktoři jsou Bělorusové píšící anglicky. Cílem portálu je demystifikace událostí probíhajících v Bělorusku a nabídnutí reálného obrazu země.

Charta 97 vlajka, angličtina

Běloruský opoziční zpravodajský portál, který má rovněž ekonomickou sekci.

The Center for Eastern Studies vlajka, angličtina

polská vědecká instituce zabývající se analýzami a předpověďmi týkající se ekonomiky, politiky a sociální oblasti. Mj. i v Bělorusku.

Ekonomická média - tištěná

Běloruský trh (Белорусский рынок)

– založen v roce 1990. Jde o první nestátní noviny, které v zemi začaly komplexně analyzovat složité problémy formování se nezávislé tržní ekonomiky. Věnuje se také problémům vznikajících podniků a podpoře demokratických institucí ve společnosti.

Hospodářské noviny (Экономическая газета)

– zaměřuje se na hlubší a komplexní pokrytí ekonomických procesů odehrávajících se v zemi. Píší o makroekonomii, financích, účetnictví, daních i hospodářském a pracovním právu. Zmiňují i zahraniční obchod.