česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Projekty na podporu ekonomické diplomacie 2011

Na základě pozitivních ohlasů a dobrých zkušeností z předchozích let vyčlenilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR i pro rok 2011 zvláštní finanční prostředky na osvědčený model projektů na podporu ekonomické diplomacie.

Pro letošní rok byla vyhlášena následující prioritní teritoria: Brazílie, Čína, Egypt, Indie, Kazachstán, Mexiko, Rusko, Srbsko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam, Bělorusko, oblast Balkánu, Etiopie, Izrael, JAR, Sýrie a země Zálivu. K sektorovým prioritám pro r. 2011 patří jak moderní technologie s vysokou přidanou hodnotou - IT, biotechnologie, environmentální technologie, služby atd., tak i obory s dlouhou a silnou tradicí české přítomnosti v dané zemi (např. strojírenství, energetika, vodohospodářství, automobilový průmysl, doprava, potravinářské technologie apod.).

Výzva k předkládání projektů na r. 2011 byla učiněna počátkem prosince 2010 a k 10. lednu 2011 bylo předloženo celkem 99 projektů v celkové nárokové částce přesahující 17 mil. Kč, což výrazně přesahuje finanční možnosti ministerstva v této oblasti. Pro srovnání, ve finančním roce 2010 bylo realizováno celkem 45 projektů v celkové hodnotě 6,6 milionů Kč a pro letošní rok se předpokládá obdobný objem přidělených prostředků.

MZV nicméně věří, že společně s gestory a realizátory projektů se i v roce 2011 podaří prostřednictvím tohoto tradičního a oblíbeného nástroje přispět k podpoře exportní výkonnosti českých podnikatelských subjektů.

přílohy

Seznam schvalenych projektu ekonomické diplomacie 2010 86 KB PDF (Acrobat dokument) 9.3.2010