Velvyslanectví České republiky v Haagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o Pražském Quadriennale 2015

13. ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se bude konat ve dnech 18. – 28. června 2015.

Tématem Pražského Quadriennale 2015 je SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika 2013 - 2016. Odvíjí se od stejnojmenného, tříletého mezinárodního projektu, který organizuje PQ ve spolupráci s dalšími 13 evropskými institucemi. V jádru tohoto rozsáhlého projektu stojí sympozia, výstavy, workshopy i výukové programy, které se budou odehrávat po celé Evropě a vyvrcholí na PQ2015.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová akce, která zkoumá oblast scénografie v celé její šíři – od scénického umění, přes kostýmní, světelný a zvukový design až po nové scénografické přístupy, jako site specific, aplikovaná scénografie, pouliční performance, kostým jako performance a mnohé další.

Během posledních deseti let se Pražské Quadriennale proměnilo z jednorázové výstavní akce v organizaci poskytující mezinárodní platformu pro kontinuální projekty zaměřené na vzdělávání, výstavy, profesionální výměny a stáže, publikace, vlastní umělecké projekty či mezinárodní symposia v oblasti současné scénografie. Zároveň organizace provozuje mezinárodní elektronický newsletter o akcích spojených se scénografií, knihovnu odborných textů či světovou databázi scénografických škol.

Základní informace k PQ2015 a informace k účasti k dispozici na webových stránkách stránkách PQ www.pq.cz.