tiếng việt  česky  english

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupci velvyslanectví se zúčastnili 41. ročníku hanojského Mezinárodního běhu pro mír

(Archivní článek, platnost skončena 07.10.2015.)

Pracovníci Velvyslanectví ČR v Hanoji v čele s velvyslancem Martinem Klepetkem se v neděli 5. října 2014 zúčastnili 41. Ročníku hanojského Mezinárodního běhu pro mír.

Každoroční maratonský běh pořádají v Hanoji noviny Hanoi Moi (New Hanoi). Trasa vede v centru města kolem jezera Ho Guom (Sword lake) a délka závodu je 3.500m. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 2000 domácích a zahraničních běžců. Nejvíce zastoupeny byly výpravy z Ruska, Indie, Indonésie, Laosu a Kambodži. Hojná byla i účast zástupců ze zemí EU či Austrálie.

Atlety letos neodradil ani brzký startovní čas (neděle 6.30 ráno) ani silný déšť, který celou akci doprovázel. V kategorii zahraničních účastníků – mužů zvítězil Hugo Page z United Nations International School v Hanoji a v kategorii žen zvítězila Uliana Videneyeva z Velvyslanectví RF v Hanoji.

Pracovníci českého velvyslanectví sice nedosáhli na nejvyšší příčky, ale všichni z nich splnili svůj vytyčený cíl a celý závod, i přes nepřízeň počasí, úspěšně dokončili.