Velvyslanectví České republiky v Harare

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jak nás najdete

Velvyslanectví České republiky v Harare je umístěno v tzv. diplomatické čtvrti nepříliš daleko od centra města, v ulici Sandringham Drive číslo 4, která vede podél hranice National Botanical Gardens a je rovnoběžná se Sam Nujoma St.

Nejlépe jej najdete, když centrum Harare opustíte po Sam Nujoma St. (donedávna nazývané Second St., pod tímto názvem ji zná většina obyvatel Harare), a zhruba po dvou kilometrech uvidíte na pravé straně modro-žlutou směrovku s nápisem Embassy of the Czech Republic, která Vás dovede až k velvyslanectví.

Kratší, ale hůře značená cesta vede z centra přímo po Fifth St., která je zčásti lemována již zmiňovanou botanickou zahradou, a která následně přejde v Sandringham Drive. Napravo při cestě z centra nejprve naleznete hlavní vchod do Národní botanické zahrady, velvyslanectví je od něj vzdáleno cca 150 m směrem od centra města na opačné straně ulice.

Návštěvní hodiny

Navštívit nás můžete v hodinách pro veřejnost ve všední dny od 9,00 do 12,00 hodin, v případě potřeby si ale můžete sjednat pracovní schůzku i mimo výše uvedenou dobu na telefonech velvyslanectví.

V případě nouze jsme Vám také k dispozici i mimo pracovní hodiny, ve dnech pracovního klidu a o svátcích na mobilním telefonu:

+263 772 154 177

V případě nutnosti se nenechte odradit počátečním neúspěchem, mobilní i pevná telefonní síť v Zimbabwe není totiž příliš spolehlivá a obsazovací či vyzváněcí tón ne vždy znamenají totéž co v Česku.

V pracovní dny od 8 do 16 hod je možno nás také kontaktovat na satelitnim telefonu (Telenor) + 873 762 144 045.