Velvyslanectví České republiky v Jakartě

česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český národní pavilon na veletrhu Indo Defence 2012

(Archivní článek, platnost skončena 03.03.2014.)

Na veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky Indo Defence v listopadu 2012 se ČR představila formou národního pavilonu, v němž vystavovalo 20 firem. Oficiální delegaci ČR vedl náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub. Vystavovatele podpořili i členové Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Jozef Regec, Tomáš Kladívko a Jaroslav Palas. Zájem odborné indonéské veřejnosti o zboží české provenience byl značný, což je spojeno i s historicky dobrým jménem českých a československých firem v teritoriu.

Veletrh Indo Defence  je největší veletržní akcí v Indonésii zaměřenou na vojenskou a policejní techniku; organizuje se každé dva roky. Letošního v pořadí již 5. ročníku se zúčastnilo více než 600 vystavovatelů z 50 zemí světa Podle odhadů organizátora veletrh navštívilo více než 18 000 zástupců odborné i laické veřejnosti.

ČR se veletrhu zúčastnila formou národního pavilonu o ploše 128 m2, spolufinancovaného z prostředků Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013, ve kterém bylo zastoupeno přes 20 českých firem společně s agenturou CzechTrade. Kromě ČR se veletrhu formou národních pavilonů zúčastnilo dalších 24 zemí.

V českém pavilonu byly připraveny expozice firem, doplněné o katalogovou prezentaci a projekci na několika LCD monitorech. Byly prezentovány jak nové firmy, které mají dobrý potenciál na uplatnění na indonéském trhu, tak firmy, které jsou už na trhu etablovány.