Velvyslanectví České republiky v Jakartě

česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitost pro firmy: Týden energie z odpadů

Program nazvaný Waste to Energy Week, zaměřený na získávání energie z odpadů, organizuje pro evropské firmy ve dnech 19. -23. května 2014 zastoupení EU v Indonésii.

Akce zahrnuje návštěvu největší skládky odpadů v zemi Bantar Gebang v Jakartě, odbornou konferenci na téma využití energie z odpadů v Yogyakartě a návštěvu lokalit, ve kterých se plánuje využívání energie z odpadů. Účast na programu je pro evropské firmy zdarma, účastníci si hradí pouze cestovní náklady. Podrobný program a bližší informace obsahuje přiložený leták.

Sektor zpracování odpadů má v Indonésii mimořádný potenciál. Předpokládá se, že odpady, které se zde vyprodukují, by mohly být zdrojem až 50 000 MW energie. Indonéská vláda proto podporuje budování zařízení na jejich energetické zpracování. Některá indonéská města připravují tendry na výstavbu "odpadových elektráren" o výkonu až 70 MW. Účastníci programu budou mít příležitost se seznámit se stavem odpadového hospodářství v zemi a se současnou indonéskou legislativou, navštívit relevantní lokality a dozvědět se více o připravovaných tendrech.

přílohy

Waste to Energy Week 390 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 7.4.2014