Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doporučení českým občanům v souvislosti se záplavami v Jakartě a okolí

(Archivní článek, platnost skončena 01.12.2012.)

V souvislosti se zvýšeným množstvím srážek a záplavami, které zasáhly ve druhé polovině minulého týdne Jakartu a okolí, a s vyhlášením stavu nouze guvernérem Jakarty dává Velvyslanectví ČR v Jakartě následující doporučení českým občanům, kteří mají v plánu cestovat do Jakarty nebo zde již pobývají.

  • Stav nouze byl v Jakartě vyhlášen až do 27. 1. 2013. Ačkoliv situace v hlavním městě je víceméně stabilizovaná a opravují se způsobené škody, meteorologické předpovědi indikují další možné srážky, které by případně mohly způsobit další záplavy. Ty by mohly omezit dostupnost základních služeb, jako je lékařské ošetření, doprava, telefonní a internetové spojení a distribuce potravin a pitné vody.
  • Doporučujeme proto mít připravené dostatečné zásoby jídla a pitné vody na několik dní. Jakýkoliv pohyb v zaplavených částech města může být nebezpečný zejména s ohledem na poškozené komunikace, výmoly či díry a další nebezpečí, která by mohla být skrytá pod vodou. Pokud je nezbytné zaplavenou oblastí projíždět, doporučujeme věnovat maximální pozornost možným rizikům. V tomto případě informujte své známé a příbuzné o plánu své cesty, ujistěte se, že máte dostatek pohonných hmot a základních potřeb včetně jídla a pití a že máte funkční a plně nabitý mobilní telefon. Dodržujte základní hygienická pravidla, neboť případné záplavy mohou urychlit šíření nemocí a vznik epidemií.
  • Ačkoliv letecká doprava zatím plně funguje, ujistěte se raději před cestou, že váš spoj nebyl zrušen či opožděn. V případě, že se ocitnete v nebezpečí, volejte na nouzové číslo velvyslanectví, které je +62-815 844 770 00 (na toto číslo nelze posílat textové zprávy), nebo napište na e-mailovou adresu velvyslanectví jakarta@embassy.mzv.cz. Rovněž doporučujeme sledovat webové stránky velvyslanectví www.mzv.cz/jakarta.