Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Co dělat při ztrátě dokladů

co dělat při ztrátě či odcizení cestovního pasu.

Ztrátu i odcizení cestovního pasu je třeba neprodleně nahlásit místní policii a vyžádat si od ní protokol. Na základě tohoto protokolu vám bude na Velvyslanectví ČR v Jakartě vystaven náhradní cestovní doklad pro návrat do ČR. Pro jeho vydání je třeba prokázat svoji totožnost a státní občanství ČR (kopie cestovního pasu, občanský či řidičský průkaz, popř. svědecká výpověď apod.) a předložit 2 barevné fotografie 3,5 x 4,5 cm, kde je bílé pozadí. Je nutná Vaše osobní účast.

Do vydaného dokladu je nutno si nechat zaznamenat imigrační policií potvrzení o legálním pobytu v Indonésii. Toto potvrzení vydávají příslušné Imigrační úřady v Indonésii. Adresa Immigration Office v Jakartě je:

Directorate General of Immigration

Jl. H.R. Rasuna Said Kav. 8 – 9

Jakarta Selatan

Tel.: 021 522 5038, 522 4658

 

Seznam hlavních Imigračních úřadů podle jednotlivých provinciích Indonésie (bohužel jen v indonéštině) lze nalézt zde, stačí kliknout na příslušný úřad dle názvu regionu, např. KANTOR WILAYAH DEPARTEMEN HUKUM DAN HAM BALI a otevře se příslušná adresa s kontaktem.

 

Po návratu do ČR je občan povinen ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu také ohlásit orgánu příslušného k jeho vydání.