Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový systém internetové rezervace termínů pro podávání žádostí o víza

Od 1. října 2013 se žádosti o všechny typy víz a pobytových oprávnění na velvyslanectví v Jakartě přijímají po předchozí registraci přes internetový systém VISAPOINT. Žadatel si jeho prostřednictvím rezervuje konkrétní termín pro podání žádosti.

Systém VISAPOINT pomáhá zajistit rovný a spravedlivý přístup ke každému žadateli o vízum, zvýšit efektivitu vízového procesu a žadatelům poskytuje větší pohodlí, protože jim umožňuje podat žádost v předem sjednaný den a hodinu bez čekání.

Registrace k podání žádosti o pobytové oprávnění se provádí na internetové stránce systému VISAPOINT, která je www.visapoint.eu. Žadatel si může v nabídce vybrat z několika jazykových verzí včetně indonéštiny a angličtiny.

K registraci je nutné disponovat funkční e-mailovou adresou a může ji provést žadatel o vízum, zvoucí subjekt nebo kterákoliv jiná osoba. Doporučujeme však provádět registraci samostatně. Registrace k podání žádosti o pobytové oprávnění je bezplatná. Provedení registrace neznamená, že vízum je nebo bude automaticky uděleno.  

Po provedené registraci v systému VISAPOINT je na zadaný e-mail zaslán požadavek k potvrzení této registrace. V případě, že termín podání žádosti není do 60 minut potvrzen, uvolní se automaticky pro dalšího žadatele.

Registrace v systému VISAPOINT je od 1. října 2013 pro přijetí žádosti nezbytná, bez řádné rezervace termínu nebude podání žádosti na velvyslanectví možné.

Další informace k systému VISAPOINT včetně minimálních technických požadavků pro operační systém apod. jsou uveřejněny na stránce MZV ČR.