Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volba prezidenta ČR v Indonésii - 2. kolo

Informace velvyslanectví ČR o konání 2.kola prezidentských voleb na území Indonésie.

Velvyslanectví ČR v Jakartě informuje české občany, že druhé kolo volby prezidenta ČR bude v Indonésii probíhat ve dnech  

  • pátek 25. ledna 2013 od 14:00 do 22:00 hodin místního času
  • sobota 26. ledna 2013 od 08:00 do 14:00 hodin místního času

Ve druhém kole volby může volit státní občan ČR, který alespoň druhý den druhého kola volby, tj. 26. ledna 2013, dosáhl věku 18 let a za předpokladu splnění podmínek, jako je prokázání totožnosti a státního občanství ČR, je zapsaný ve zvláštním seznamu voličů vedeným Velvyslanectvím ČR v Jakartě a nebo má vydaný voličský průkaz pro 2. kolo volby.

Volební místnost se bude nacházet (stejně jako v 1.kole)  v budově velvyslanectví ČR na adrese Jl. Gereja Theresia 20, Menteng, Jakarta 10350, Tel: +62 21 3904075-7, Fax: +62 21 3904078

http://www.mzv.cz/jakarta/cz/o_velvyslanectvi/index.html

Upozorňujeme české občany, že na území Indonésie lze volit pouze na Velvyslanectví ČR v Jakartě a nikoliv na honorárních konzulátech ČR na území Indonésie, resp. Singapuru. Vzhledem ke zvýšeným srážkám v Jakartě a vyhlášenému pohotovostního stavu v Jakartě, který by měl trvat až do 27.2.2013, Velvyslanectví ČR v Jakartě upozorňuje české občany,. že v případě výskytu zvýšených záplav může dojít k přesunutí volebního místa z adresy velvyslanectví na jinou (náhradní) adresu v rámci Jakarty. Pokud by k této skutečnosti došlo, tak adresa náhradní volební místnosti v Jakartě bude uveřejněna na naší webové adrese úřadu. http://www.mzv.cz/jakarta a nebo lze volat na mobilní telefonní číslo: +62 816 1820894.

Kandidáti postupující do 2. kola (v abecedním pořadí):

  • Karel Schwarzenberg
  • Miloš Zeman

Pro hlasování ve druhém kole platí stejná pravidla jako v kole prvním. Hlasování bude voličům umožněno po předložení platného dokladu totožnosti a státního občanství ČR , tj. platného občanského průkazu nebo cestovního dokladu ČR (pas nebo cestovní průkaz).

Pokud nejste zapsáni ve zvláštním seznamu voličů na našem úřadě Jakartě, můžete volit za podmínky, že kromě jednoho z výše uvedených dokladů předložíte volební komisi navíc voličský průkaz vydaný pro 2 kolo volby.

Hlasovací  lístky pro 2.kolo voleb voliči obdrží přímo ve volební místnosti.

Předchozí odkazy k volbám na velvyslanectví ČR v Jakartě, kde lze najít další informace, včetně způsobu hlasování ve volební místnosti apod.

http://www.mzv.cz/jakarta/cz/viza_a_konzularni_informace/volby/x2_kolo_prezidentskych_voleb_informace_k.html

http://www.mzv.cz/jakarta/cz/viza_a_konzularni_informace/volby/informace_k_volbe_prezidenta_cr_vcetne.html

http://www.mzv.cz/jakarta/cz/viza_a_konzularni_informace/volby/volba_prezidenta_cr_kandidati_a.html

http://www.mzv.cz/jakarta/cz/viza_a_konzularni_informace/volby/volba_prezidenta_cr_na_velvyslanectvi_v.html