Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2. kolo prezidentských voleb – Informace k žádostem a možnosti volit na voličský průkaz

Velvyslanectví ČR v Jakartě informuje české občany, kteří chtějí ve dnech 25-26.ledna 2013 volit ve 2. kole prezidentských voleb na našem velvyslanectví (volební okrsek č. 51) a nejsou vedeni ve zvláštním seznamu voličů našeho úřadu, že jejich možností je volit na tzv. voličský průkaz - vystavený pro 2.kolo prezidentských voleb.

Pokud hodláte ve 2. kole prezidentských voleb volit na našem zastupitelském úřadě a nejste veden/ vedena ve volebním seznamu našeho velvyslanectví tak jedinou možností je pro Vás volit na tzv. voličský průkaz pro 2.kolo voleb, který Vám vydá obecní úřad, kde jste veden/vedena dle Vašeho trvalého bydliště v ČR. Vámi podepsanou žádost o voličský průkaz však musíte doručit Vašemu obecnímu úřadu nejpozději do pátku 18. ledna 2013, kdy končí lhůta pro doručení žádosti o vydání voličských průkazů pro 2. kolo voleb.

Podepsanou žádost lze zaslat faxem, s tím že uvedete, že originál žádosti zasíláte poštou a Váš voličský průkaz si přejete aby Vám byl po vystavení zaslán na adresu Velvyslanectví ČR v Jakartě (případně na adresu velvyslanectví kde hodláte volit), kde si voličský průkaz následně během voleb vyzvednete. Ověření podpisu na Vaší žádosti lze udělat na našem velvyslanectví v Jakartě, včetně našeho honorárního konzulátu v Singapuru. Vaši žádost na obecní úřad v ČR kde jste veden / vedena lze rovněž podat v elektronické podobě podepsané elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky.

Velvyslanectví rovněž doporučuje případným žadatelům se předem telefonicky spojit s příslušným obecním úřadem v ČR, kam Vaší žádost budete zasílat a o tomto kroku je informovat.

 

Jako pomocný vzor můžete využít přiložený formulář žádosti o voličský průkaz pro 2.kolo voleb, který by měl být adresován na obecní úřad, kde jste dle trvalého bydliště evidováni. Jedná se o doporučený text žádosti.

přílohy

zadost o vystaveni volicskeho prukazu 2.kolo voleb 30 KB DOC (Word dokument) 15.1.2013