Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodní dialog EU-Indonésie 21.-22. října v Jakartě

(Archivní článek, platnost skončena 11.11.2013 / 17:45.)

EU-Indonesia Business Dialogue, jehož čtvrtý ročník se 21. a 22. října 2013 bude konat v Jakartě, je společná iniciativa významných indonéských a evropských firem, zaměřená na řešení aktuálních problémů, které ovlivňují vzájemný obchod a investice mezi Indonésií a EU.

Obchodní dialog EU-Indonésie (EIBD) organizuje Indonéská obchodní a průmyslová komora a její členské organizace ve spolupráci s pěti evropskými obchodními komorami (BritCham, EUROcham, EKONID, IFCCI a INA) působícími v Indonésii a pod záštitou Evropské komise a Ministerstva obchodu Indonésie.

Konference EIBD nabídne několik sektorových diskuzí, zaměřených na automobilový průmysl, farmaceutický průmysl, potravinářství a výrobu nápojů, textilní a obuvnický průmysl, infrastrukturu a udržitelný rozvoj. Vysocí představitelé indonéských a evropských firem budou ve společných diskusích formulovat doporučení pro jednotlivé sektory, ta pak budou představena indonéské vládě a Evropské komisi a poslouží jako základ pro vyjednávání dohody o volném obchodu (Comprehensive Economic Partnership Agreement, CEPA) mezi EU a Indonésií.

Zástupci evropských firem budou mít možnost seznámit se s potenciálem indonéského trhu i s jeho omezeními, sdílet své zkušenosti, přednést návrhy na zlepšení a diskutovat s významnými představiteli indonéského soukromého sektoru.

Cílem konference je prohloubit otevřený dialog mezi indonéskými a evropskými obchodními kruhy a zrekapitulovat vývoj dosažený indonéskou vládou a Evropskou unií v oblasti doporučení vzešlých z EIBD 2012. Konference bude také příležitostí pro zvýšení povědomí o záměru uzavřít CEPA mezi indonéskými a evropskými aktéry a vyjádření zájmu soukromého sektoru o brzké sjednání této dohody.

Program konference a detailní informace o tématech jednotlivých diskusí lze nalézt na webové stránce EIBD 2013. Tam je možné se i registrovat; účast je zdarma.