Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava české výtvarnice Yitky Kampak v Jakartě

Obrazy Yitky Kampak v dramatických barvách tropických nocí, inspirované prostředím Jávy a Sulawesi, kde česká umělkyně už deset let žije, jsou vystaveny do 22. června v galerii Pasar Seni jakartské rekreační oblasti Ancol.

Yitka Kampak (ještě jako Jitka Váchová) vystudovala v letech 1996-2003 Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér klasické malby prof. Z. Berana a ateliér prof. M. Rittsteina), absolvovala stáž na School of the Arts v Utrechtu v Nizozemí (2000) a v roce 2004 odjela k ročnímu studiu indonéského jazyka a umění na Universitas Negeri v Yogyakartě. V Indonésii od té doby zůstala a dále studovala indonéštinu na Universitas Muhammadiyah Makasssar (2008-2009) a výtvarné umění na Universitas Negeri Makassar (2009-2013). Samostatně vystavovala v Praze a v Yogyakartě, účastnila se kolektivních výstav v Česku, Rakousku, Singapuru a Indonésii. Žije a tvoří v metropoli Jižního Sulawesi Makassaru.

Výstava byla zahájena 30. května spolu s kulturní akcí zemí Visegrádské čtyřky „From the Heart of Europe“ a vstup do galerie, která je součástí trhu s uměním Pasar Seni, je pro návštěvníky Ancolu zdarma.