Velvyslanectví České republiky v Jakartě

česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Senátní delegace podpořila české firmy v Indonésii

(Archivní článek, platnost skončena 28.02.2014.)

Delegace Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR, vedená jeho předsedou Jozefem Regecem, navštívila 5.-10. listopadu 2012 Indonésii.

Návštěva podpořila a zviditelnila účast českých firem na nejvýznamnějším indonéském zbrojním veletrhu a manifestovala zájem ČR na spolupráci s Indonésií v oblasti obrany a bezpečnosti.

Senátoři Jozef Regec (ČSSD), Tomáš Kladívko (ODS) a Jaroslav Palas (ČSSD)  přicestovali do Indonésie v době konání veletrhu Indo Defence 2012, na němž se v rámci oficiální účasti ČR představilo 17 českých vystavovatelů. Delegace se účastnila slavnostního zahájení veletrhu a otevření českého stánku, navštívila indonéský parlament a setkala se s předsedou jeho Výboru pro meziparlamentní spolupráci Surahmanem Hidayatem. Ve městě Bandung byla přijata guvernérem provincie Západní Jáva Ahmadem Heryawanem a navštívila státní podnik PT Pindad, zaměřený na zbrojní výrobu. Předseda výboru Jozef Regec samostatně jednal s ministrem mládeže a sportu Indonésie.

Senátoři se také setkali s některými absolventy českých vysokých škol, kteří studovali v ČSSR na přelomu 60. a 70. let. Při koktejlu, uspořádaném při příležitosti české účasti na veletrhu Indo Defence 2012, měli možnost hovořit se zástupci indonéských ministerstev obrany a zahraničních věcí, představiteli velení indonéských ozbrojených sil, významných indonéských firem, zahraničních firem působících v Indonésii, firem zastupujících v zemi české partnery a českými vystavovateli. Ve městě Yogyakarta se delegace setkala s významnými místními podnikateli.