Velvyslanectví České republiky v Jakartě

česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indonéská univerzita zahájila kurz o střední Evropě

(Archivní článek, platnost skončena 19.04.2014.)

Centrum evropských studií Indonéské univerzity v Jakartě otevřelo pro své postgraduální studenty kurz zaměřený na politiku a společnost zemí Visegrádské skupiny.

Jednosemestrální kurz nazvaný Země Visegrádu: lidé, stát a politika byl připraven ve spolupráci Centra evropských studií Indonéské univerzity (Universitas Indonesia) a velvyslanectví čtyř středoevropských států v Jakartě. Jeho konání umožnil grant Mezinárodního visegrádského fondu v hodnotě 14 tisíc eur; jde o první grant přidělený fondem mimoevropské univerzitě. Kurz vznikl z iniciativy velvyslanectví Polska, jež v období 2012-13 předsedá Visegrádské skupině.

Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení univerzity, velvyslanců a dalších diplomatů zemí V4, médií a studentů se konalo 19. března v sídle indonéské státní tiskové agentury Antara. Součástí akce, přenášené televizní stanicí Antara TV, bylo představení ČR, Maďarska, Polska a Slovenska jejich diplomaty a diskuse se studenty. První řádnou přednášku cyklu na téma Politika České republiky přednesl velvyslanec Tomáš Smetánka 26. března. Mezi třicítkou postgraduálních studentů evropských studií, pro něž je visegrádský kurz povinný, jsou pracovníci indonéského Ministerstva zahraničních věcí, obchodní komory, novináři a další odborníci.