Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Indonésie: stav nouze v důsledku záplav

 

(Archivní článek, platnost skončena 23.07.2013 / 08:01.)

V souvislosti s vyhlášeným stavem nouze v Jakartě (vyhlášen do 27. 1. 2013) v důsledku záplav MZV ČR upozorňuje občany cestující do Jakarty a okolí, že pohyb v zaplavených oblastech může být riskantní s ohledem na nebezpečí skrytá pod vodou.

Při cestách v zaplavených oblastech je potřeba počítat se zajištěním dostatečných zásob jídla a pitné vody na několik dní, se zajištěním dostatku pohonných hmot a funkčního mobilního spojení. Vzhledem k rychlejšímu šíření nemocí a možnému vzniku epidemií je doporučováno přísně dodržovat hygienická pravidla. V oblasti jsou avizovány další dešťové srážky, nelze proto vyloučit, že základní služby budou nedostupné.

O plánu své cesty předem informujte rodinu, kolegy či přátele; MZV ČR doporučuje zvážit registraci v systému DROZD (http://drozd.mzv.cz/). V případě nutné pomoci lze kontaktovat český zastupitelský úřad telefonicky (nouzová linka +62-815 844 770 00 - na toto číslo nelze posílat textové zprávy) nebo e-mailem (jakarta@embassy.mzv.cz), doporučujeme též sledovat webové stránky zastupitelského úřadu www.mzv.cz/jakarta a dbát doporučení místních úřadů.

 

.