Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Irák: Bezpečnostní situace

 

(Archivní článek, platnost skončena 18.03.2013 / 15:06.)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky varuje občany ČR před cestou do Iráku s ohledem na dlouhodobě nestabilní bezpečnostní situaci, riziko únosu, zranění či usmrcení.

Bezpečnostní situace v Iráku je dlouhodobě nestabilní a přes postupující trend, pokud jde o snížení počtu teroristických aktivit, v zemi pokračují násilnosti, jejichž cílem se mohou stát cizinci postrádající znalost místního prostředí a adekvátní ochranu. Relativně bezpečné jsou z hlediska pohybu cizinců provincie Regionu iráckého Kurdistánu (Dohúk, Erbil, Sulajmánia), vyjma příhraničních oblastí s Tureckem a Íránem.

V souvislosti s cestami českých podnikatelských subjektů do Iráku Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že před cestou je vhodné kontaktovat Velvyslanectví ČR v Bagdádu. V zemi je omezený přístup k základní zdravotní pomoci. Rizika pozemní přepravy po jednotlivých provinciích mimo Region iráckého Kurdistánu lze omezit přijetím přísných bezpečnostních opatření, například doprovodem prověřenými partnery. Vnitrostátní letecká přeprava je mezi Bagdádem a městy Erbil, Sulajmánia, Basra.

.