Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Izrael: Aktuální doporučení pro cesty

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje před cestami i během pobytu v Izraeli sledovat bezpečnostní situaci v zemi. Současná situace je na většině míst uspokojivá, zůstává však dlouhodobě ovlivněna jak izraelsko-palestinským konfliktem, tak i aktuálním vývojem v regionu, který může mít na bezpečnostní situaci v Izraeli bezprostřední vliv.

Vzhledem k eskalaci napětí, ke kterému dochází v souvislosti s probíhajícím konfliktem v Sýrii, a rovněž s ohledem na stav v sousedním v Libanonu, dbejte opatrnosti zejména při cestách do příhraničních oblastí na severu země.
Užitečné informace, jak se zachovat během mimořádných situací v zemi (zemětřesení, požáry a jiné nenadálé situace), naleznete na stránkách izraelské civilní obrany - Home Front Command, v anglickém jazyce http://www.oref.org.il/894-en/Pakar.aspx, telefonní číslo 104.


Ministerstvo zahraničních věcí dlouhodobě nedoporučuje občanům ČR cestovat do pásma Gazy, kde je bezpečnostní situace velice riziková a možnost poskytnout zde pomoc v nouzi je omezená.


Pozemní hraniční přechody s Izraelem mohou být bez předchozího upozornění uzavřeny. Předem si proto prověřte, zda je přechod, který zamýšlíte překročit, otevřený.


Více informací najdete na stránce Velvyslanectví ČR v Tel Avivu v článku Doporučení pro cesty. Při cestách na Západní břeh Jordánu a na poutní místa v Betlémě sledujte aktuální doporučení.


Občané ČR, kteří se v Izraeli ocitli v nouzi, se mohou obrátit na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu na čísle 052-328 6622 (00972 52 328 6622 z mezinárodní volací sítě).


Po dobu pobytu Vám doporučujeme zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD.

.