Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Libanon: Riziko teroristických útoků

 

Z důvodů zvýšeného bezpečnostního rizika MZV ČR doporučuje vyhnout se cestám do Libanonu, pokud nejsou nezbytné.

V souvislosti s  reálnou hrozbou teroristických útoků islamistických extrémistů a s ohledem na další rizika související zejména s konfliktem v Sýrii MZV dále doporučuje zcela se vyhnout návštěvám těchto libanonských oblastí: severní část údolí Bekaa (regiony severně od Baalbeku, zejména Arsal, Akkar, Hermel), celá oblast v Bekaa bezprostředně přiléhající k hranicím se Sýrií, některé části Tripoli a Saidy a šíitské jižní oblasti Bejrútu. I nadále je též vhodné zcela se vyhnout návštěvám v kterémkoliv z palestinských uprchlických táborů.

V jižních oblastech Libanonu platí zvláštní bezpečnostní režim - oblast je pod kontrolou jednotek OSN (UNIFIL) a vstup je možný pouze na povolení (výjimkou je metropole Tyr/Sur). V případě nezbytnosti navštívit jižní Libanon zastupitelský úřad cestovateli doporučí způsob ohlášení plánované cesty místním bezpečnostním složkám.

V případě všech cest do Libanonu MZV velmi doporučuje ohlásit pobyt v zemi zastupitelskému úřadu v Bejrútu a zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD na webové stránce http://drozd.mzv.cz.

.