Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Palestinská autonomní území: Doporučení k cestám

 

Z důvodu nepředvídatelnosti bezpečnostní situace Ministerstvo zahraničních věcí ČR obecně nedoporučuje cesty na Západní břeh, s výjimkou Jericha, Betléma a oblasti Mrtvého moře. Před cestami do těchto oblastí MZV ČR doporučuje sledovat aktuální bezpečnostní situaci, v případě jejího zhoršení se doporučuje kontaktovat Styčný úřad ČR v Ramalláhu, který poskytne podrobnější informace.

Při cestování po Západním břehu MZV ČR doporučuje občanům ČR maximální opatrnost, zejména po setmění. Návštěvy poutních míst v Betlémě je možné momentálně hodnotit jako bezproblémové při dodržování základních bezpečnostních zásad.

Pásmo Gazy se nachází pod kontrolou hnutí Hamás, tedy organizace, kterou Evropská unie zařadila na seznam teroristických organizací. Jakékoli cesty do Gazy proto z důvodu bezpečnosti a hrozby únosů MZV ČR důrazně nedoporučuje a upozorňuje, že Stát Izrael i nadále uplatňuje námořní blokádu Pásma Gazy.

Občané ČR, kteří se na Palestinských autonomních územích ocitli v nouzi, se mohou obrátit na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu na čísle 052-328 6622 (00 972 52 328 6622 z mezinárodní volací sítě).

Po dobu pobytu Vám doporučujeme se zaregistrovat v databázi cestovatelů DROZD.

.