Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Chřipka A(H1N1) - Informace

 

(Archivní článek, platnost skončena 01.05.2010.)

Odkazy na informační zdroje ohledně chřipky A(H1N1).

České informační zdroje

Ministerstvo zdravotnictví
Aktuální informace o situaci ve světě a v ČR, brífinky Ministerstva zdravotnictví, základní informace a fakta o chřipce A(H1N1), doporučení ministerstva zdravotnictví pro cestovatele do Mexika, Kalifornie a Texasu, aj.

Státní zdravotní ústav - informace o chřipce A(H1N1)

Obecné informace o chřipce

 

Zahraniční zdroje

Světová zdravotnická organizace WHO
Denně aktualizované situační zprávy WHO, fakta o chřipce A(H1N1), doporučení a rady. Stránka je dostupná v šesti jazycích OSN, nejaktuálnější je asi anglická verze.

Fakta WHO o chřipce A(H1N1) v sekci Frequently Asked Questions

Fáze pandemie chřipky dle WHO včetně informace o aktuální fázi

Pan American Health Organization PAHO - mezinárodní zdravotnická organizace pro oblast Ameriky, slouží také jako a regionální kancelář WHO
Denní situační zprávy, mapa výskytu chřipky A(H1N1) v Mexiku, USA a Kanadě a další informace. Stránka je k dispozici v anglickém a španělském jazyce.

European Centre for Disease Prevention and Control
Informace o chřipce A(H1N1) včetně denních situačních zpráv, aktuálních čísel případů výskytu ve světě a mapy výskytu v Evropě a ve světě.

Centra pro kontrolu a prevenci chorob, USA (Centers for Disease Control and Prevention - CDC - vládní zdravotnická organizace USA)
Obecné informace o chřipce A(H1N1), situační zprávy, doporučení pro veřejnost k použití léků, ochranných roušek aj. Specifické zprávy o chřipce A(H1N1) zaměřené na USA) a mnoho dalších informací.

Reliefweb – stránka spravovaná OSN
Sekce věnovaná chřipce A(H1N1). Aktuální zprávy a informace z různých zdrojů v sekci Latest Updates, mapy. Stránka je v angličtině.

.