Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Alžírsko
Alžírsko Alžírsko

Alžírská média

 

Státní tisková agentura

Deníky

Frankofonní tisk je uváděn na internetových stránkách alžírského ministerstva pro sdělovací prostředky (www.ministerecommunication.gov.dz) v kapitole „Presse francophone“ s odkazem na jejich internetové stránky: (http://www.ministerecommunication.gov.dz/index.php?option=com_weblinks&catid=29&Itemid=78).  

Ostatní frankofonní deníky - L’Echo d’Oran, El Acil, Le Jour de l’Algérie, InfoSoir, Le Maghreb, Le Midi Libre, Ouest Tribune, La Voix d’Oranie, Sétif Info, Le Courrier d’Algérie, Transaction d’Algérie

Arabofonní tisk je uváděn v kapitole „Presse arabophone“: (http://www.ministerecommunication.gov.dz/index.php?option=com_weblinks&catid=28&Itemid=77)

Ostatní arabofonní deníky - El Massa, El Moustakbel, Al Fadjr, El Yawm, El Ahdath, Akhbar El Youm, Akher Saa, El Bilad, El Djoumhouria, Sawt Alahrar, El Massar Al Arabi

Televize

  • Télévision Algérienne (www.entv.dz) – státní televize  se 4 programy. Televizní zpravodajství je prezentací oficiálního pohledu na vnitropolitické i kulturní dění.

Rozhlasové stanice

  • Radio Algérienne (www.radioalgerie.dz) - státní rozhlas s několika programy (vysílá arabsky, francouzsky i v jazyce tamazight pro kabylskou národnostní menšinu) včetně regionálního vysílání. Přestože se jedná o státní médium, lze zde zaznamenat, na rozdíl od televizního vysílání, i kritičtější komentáře, analýzy či diskuse k vnitropolitickým otázkám.

Internetové portály

.