Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Indonésie rýžová pole
Indonésie Indonésie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při příjezdu do země je zapotřebí odevzdat vyplněné celní prohlášení; formulář je k dispozici v letadle nebo na letišti.

Bezcelně lze dovézt věci pro osobní potřebu do hodnoty 250,- USD na osobu nebo 1000,- USD na rodinu. Zboží nad uvedené limity podléhá dovoznímu clu. Je povoleno dovézt 200 ks cigaret, 50 ks doutníků, 100 g tabáku a 1 litr alkoholu na dospělého cestovatele. Zboží nad uvedené limity podléhá znehodnocení za přítomnosti celního dohledu. Dovoz živých zvířat a ryb, rostlin a výrobků tohoto původu podléhá karanténní inspekci. Je zakázán dovoz narkotik (na pašování narkotik se vztahuje trest smrti), léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie, čínských tiskovin, čínských léčiv, vysílaček, bezdrátových telefonů.Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře.

Dovoz a vývoz valut není omezen, částky nad hodnotu 100 mil. rupií (asi 200 000 Kč) je nutno deklarovat. Dovoz místní měny je povolen do výše do 5 mil. rupií na osobu, částku nad 5 mil. rupií je třeba deklarovat a dovoz částky nad 10 mil. rupií je možný pouze s již vystaveným povolením Indonéské státní banky (Letter of Permission, Bank Indonesia).
Na pašování narkotik se vztahuje trest smrti!

Informace týkající se zakázaného zboží pro vývoz z Indonésie jsou k dispozici na http://djpen.kemendag.go.id/app_frontend/contents/50-export-prohibition


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.