Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Indonésie rýžová pole
Indonésie Indonésie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Dobrou a kvalitní zdravotnickou péči poskytují zpravidla pouze poměrně drahá zejména komerční zdravotnická zařízení, která se nacházejí většinou jen v největších městech.
Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A (B při delším pobytu, vysoce endemická je i virová hepatitida E), poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu, popř. proti poliomyelitidě. Riziko nákazy malárií je celoroční na celém území, s výjimkou Jakarty, větších měst a významných turistických center na Jávě a Bali. V zemi se rovněž celoročně vyskytují komáři přenášející horečku dengue. Čestnost případů horečky dengue vrcholí v zimním deštivém období, většina případů je u této nemoci zaznamenána ve velkých městech. Před cestou doporučujeme se informovat o aktuální nákazové situaci a doporučených očkování v centrech cestovní medicíny v ČR.
V souvislosti s občasným výskytem onemocnění chřipkového charakteru doporučujeme českým občanům cestujícím do této země, aby dbali zvýšené opatrnosti a důsledně dodržovali pravidla hygieny. V žádném případě nedoporučujeme konzumaci tepelně nedostatečně zpracovaného masa či vajec či kontakt s uhynulými zvířaty. V Indonésii jsou rovněž častým jevem paraziti, kteří se nedostatečně tepelně zpracovanou potravou dostanou do trávicího ústrojí. Mezi nejčastější zdroje parazitů patří listová zelenina či čerstvé jahody.
Nutná je obezřetnost při konzumaci potravin a vody (zásadně nepít vodu z vodovodní sítě!). Repelenty na obtížný hmyz doporučujeme vzít s sebou nebo je zakoupit v místě a důsledně používat, zejména s ohledem na nemoci přenášené komáry.
Mezi zvířaty je rozšířena vzteklina, při pobytu v nepřehledném terénu hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady.
Čísla, která se vyplatí před odjezdem zapsat:
Policie 110
Hasiči 113
Lékařská záchranná služba 118, 119
Předvolba pro volání do Indonésie je + 62. Následuje oblastní kód např. 21 (bez nuly) v Jakartě. Volání z indonéských SIM začíná 021, popř. 081, 082 na mobilní telefon.
Velvyslanectví ČR v Jakartě můžete kontaktovat ve všední dny od 8:00 do 16:30 hodin na telefonním čísle +62 21 2396112 nebo +62 21 2396113. Po 16:30 a mimo pracovní dny či v případě nouze použijte nouzové mobilní číslo +62-815-84477000 (pouze pro telefonní hovor a nikoliv pro textové zprávy).
Velvyslanectví ČR (Kedutaan Besar Republik Ceko), se nachází v centru Jakarty, ve čtvrti Menteng, blízko nákupního centra Grand Indonesia a hotelu Hyatt.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.