Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

SAE Emirates Palace
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.


S platností od 22. 3. 2014 byla Česká republika zařazena do zvýhodněného vízového režimu SAE zvaného „visa on arrival“. Držiteli cestovního pasu České republiky je při vstupu do země zdarma uděleno do dokladu vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů. Tuto lhůtu lze jednou za poplatek prodloužit u imigračních orgánů SAE (Department of Naturalization and Residency, Abu Dhabi/Directorate for Residency and Foreigners, Dubai). Celková lhůta pobytu je omezena na 70 dnů (30 dní pobytu + 10 dní dodatečné lhůty pro vyřízení prodloužení pobytu + 30 dní prodlouženého pobytu). Podmínkou pro udělení „visa on arrival“ je cestovní doklad s minimální platností 6 měsíců od data vstupu. Daný režim se nevztahuje na držitele diplomatických a služebních pasů, kteří nadále podléhají standardní vízové povinnosti.
Pro plánované pobyty delší 30 dnů je zapotřebí vyřídit vízum před cestou. Návštěvní vízum (visit visa) s platností až 90 dní, neprodloužitelné, mohou zprostředkovat v SAE sídlící organizace či jednotlivci, kteří za žadatele složí kauci a podají žádost na imigračním oddělení Ministerstva vnitra SAE v jednotlivém emirátu.
Překročení povolené délky pobytu je penalizováno.
Více informací lze získat na zastupitelském úřadu SAE ve Vídni.
Užitečné odkazy k pobytové problematice v SAE:
http://www.mofa.gov.ae/mofa_english/portal/79e01fed-3501-4ebb-accd-9e27950433a7.aspx /> http://uaeinteract.com/travel/visas.asp http://www.government.ae/gov/en/visitors/uae/visas.jsp

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace „Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí“ (DROZD).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.