Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Irsko Abbey
Irsko Irsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Situace pro turisty v Irsku je vcelku příznivá, zvláštní nebezpečí turistům nehrozí. Doporučuje se však dbát na základní pravidla bezpečnosti, zejména chránit příruční zavazadla s cestovními dokumenty a finančními prostředky, parkovat na vyhrazených a bezpečných místech, nenechávat ve vozidle cenné věci, využít možnosti hotelového trezoru a nezanechávat cenné předměty, finanční prostředky a cestovní doklady v hotelovém pokoji, netábořit mimo vyhrazená místa.

Obecně v Irsku neexistují dálniční poplatky. Za průjezd určitými úseky dálnic a za přejezd některých mostů je však vybíráno mýtné.
Více informací lze nalézt na http://www.oasis.gov.ie/transport/motoring.

Užitečné odkazy pro cestování do Irska:

Obecné:
Fáilte Ireland www.failteireland.ie
Tourism Ireland www.tourismireland.ie
Discover Ireland www.discoverireland.ie
Cestování po Irsku www.ireland.travel.ie
Dublin a okolí www.visitdublin.ie
Severní Irsko www.discovernorthernireland.com
Doprava:
Irish Ferries www.irishferries.ie
Irish Rail www.irishrail.ie
Bus Eireann www.buseireann.ie
Dublin Bus www.dublinbus.ie
Aer Rianta www.aer-rianta.com
Aer Lingus www.aerlingus.com
Ryanair www.ryanair.com
Ubytování v Irsku:
Dlouhodobé pronájmy www.daft.ie
Hotely www.hotel-ireland.com
Bed and Breakfast www.townandcountry.ie
Hostely www.dublinhostel.com
Hostely www.hostellingireland.com
Hostely www.irish-hostels.com
Camping www.camping-ireland.ie
Irské instituce:
Irská média:
Televize a rozhlas RTE www.rte.ie
The Irish Times www.irishtimes.com
Irish Independent www.independent.ie
The Examiner www.irishexaminer.ie
Sunday Business Post www.thepost.ie
Evening Echo www.eecho.ie
Vládní instituce:
Irská vláda, ministerstva www.gov.ie
Kulturní instituce:
Arts Council, odkazy na kulturní instituce www.artscouncil.ie
The National Gallery www.nationalgallery.ie
The National Concert Hall www.nch.ie
The National Library of Ireland www.nlie.ie
Irish Museum of Modern Art www.modernart.ie
The Chester Beatty Library www.cbl.ie
Diář všech akcí v Irsku s prvkem Evropské unie
www.eurodiary.ie


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.