Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Švédsko Stockholm
Švédsko Švédsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.
Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Od 1.ledna 2012 lze požádat o vydání občanského průkazu také pro občany mladší 15 let.
Každý občan České republiky musí mít k vycestování do zahraničí vlastní cestovní doklad. Z tohoto důvodu doporučujeme včas požádat o vydání cestovního dokladu dítěti.
Při cestě motorovým vozidlem je zapotřebí mít řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o pojištění.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.