Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Antigua a Barbuda zatoka
Antigua a Barbuda Antigua a Barbuda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Dne 28. 5. 2009 byla v Bruselu podepsána dohoda mezi Evropským společenstvím a státem Antigua a Barbuda o zrušení vízové povinnosti, která vstoupila v platnost týž den. Touto dohodou byl zaveden režim bezvízového styku pro občany Evropské unie a občany Antiguy a Barbudy, kteří mohou pobývat na území druhé smluvní strany po dobu až tří měsíců během šestiměsíčního období. Čeští turisté tedy mohou v souladu s podmínkami této dohody cestovat na Antiguu a Barbudu bez víza. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem vykonávání výdělečné činnosti.

Podle platných předpisů jsou občané ČR při cestě do země vyňati z vízové povinnosti, za splnění těchto podmínek:
· cesta netrvá déle než 6 měsíců
· cestující má zpáteční nebo navazující letenku
· cestující má potvrzení o ubytování
· cestující je schopen prokázat dostatek prostředků adekvátních k délce cesty
· návštěvník disponuje pasem platným nejméně po dobu 6 měsíců.

Odletový letištní poplatek ve výši 35 USD zahrnutý v ceně letenky. Prodloužení pobytu je možné za 56 USD u Imigračního úřadu.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.