Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Grenada v noci
Grenada Grenada
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Peněžní jednotka: východokaribský dolar.

Grenada je rozvojová země a s tím souvisí i skutečnost, že úroveň jednotlivých služeb se liší. Pouliční kriminalita je běžná, vyskytují se ozbrojená přepadení na odlehlých místech, kapesní krádeže i v blízkosti hotelů, pláží a restaurací.

Na plážích nelze ponechávat cennější věci bez dozoru, zcizení osobních věcí z pláže je časté. Po městě je nevhodné se pohybovat v plážovém oblečení.

Velvyslanectví ČR v Mexiku doporučuje všem turistům a občanům ČR, aby se před cestou obrátili na velvyslanectví Grenady v Bruselu.
Velvyslanectví by z bezpečnostních důvodů uvítalo, kdyby turisté své cesty na Grenadu zaregistrovali na dobrovolné registraci občanů ČR cestující do zahraničí DROZD na webových stránkách MZV, www.mzv.cz

zajímavé odkazy:
www.cdc.gov/travel www.who.int/en www. grenadagrenadines.com www.grenadaconsulate.org />


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.