Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Grenada v noci
Grenada Grenada
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Občané ČR potřebují ke vstupu do země vízum. Dle webové stránky www.grenadaconsulate.orgmohou občané ČR o toto vízum požádat po příletu či příjezdu na Grenadu na letišti či v přístavu. Vzhledem k tomu, že se informace o vízové povinnosti na Grenadu poměrně často mění, je nezbytné, aby si občané ČR před cestou ověřili (přímo u zastupitelského úřadu Grenady, případně na webové stránce www.grenadaconsulate.org), zda se podmínky pro vstup a pobyt občanů ČR nezměnily.

Požadavky (dle informací Stálé mise Grenady při OSN v New Yorku):
1. vyplněný formulář žádosti o vízum (možno získat na výše uvedené webové stránce)
2. cestovní pas s platností min. 6 měsíců od data předpokládaného vstupu
3. 2 fotografie pasového formátu
4. kopie zpáteční letenky
5. poplatek za jednorázové vízum 100 USD, vízum pro více vstupů 250 USD

Příjezd do země není nutné hlásit, oznámení se musí učinit na imigračním úřadě jen pokud dojde prodloužení pobytu v místě.
K řízení automobilu je nutné disponovat řidičským průkazem. Dočasné řidičské oprávnění lze získat ve většině autopůjčoven nebo na místním dopravním oddělení (např. The Carenage v St. George´s) na základě předložení mezinárodního řidičského průkazu (poplatek činí 12,- USD). V zemi se jezdí vlevo.
Při odletu se platí poplatek ve výši 35 východokaribských dolarů (cca 14,- USD). Děti do 5 let jsou poplatku zproštěny, ve věku od 5 do 12 let se hradí poloviční sazba.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.